Як відремонтувати кондиціонер

Відремонтувати кондиціонер, заправити Merсedes-Benz, Volvo, Daf, Man, Renault, Iveco, Scania в Полтаві ТІР Сервіс ☎ 095 6045460, 068 6045460

Як відремонтувати кондиціонер: покрокова інструкція від досвіченого фахівця

Кондиціонер в машині – це не лише комфорт, а й безпека. Він допомагає зберігати голову холодною в прямому та переносному сенсі. Але, як і будь-яка техніка, кондиціонер може зламатися. Не поспішайте одразу їхати на СТО! За допомогою цієї статті, написаної мною – досвідченим фахівцем з ремонту автомобільних кондиціонерів, – ви зможете самостійно діагностувати несправність та навіть її усунути.

1. Ознаки несправності кондиціонера: навчіться “чути” свій кондиціонер

Перш ніж втручатись з викруткою під капот, зверніть увагу на сигнали, які подає ваш кондиціонер:

 • Слабкий холод: Повітря ледве прохолодне, хоча ви встановили мінімальну температуру.
 • Неприємний запах з вентиляції: Це може свідчити про скупчення вологи, бруду та навіть грибків всередині системи.
 • Шум при роботі: Скреготіння, свист або інші сторонні звуки – ознака зносу деталей або потрапляння сторонніх предметів.
 • Обмерзання трубок кондиціонера: Це серйозна несправність, яка може призвести до поломки компресора.
 • Вентилятор крутиться, але холодного повітря немає: Можливо, проблема з компресором або недостатньо фреону.

2. Діагностика несправності: знайдіть слабке місце

Перш ніж приступати до ремонту, потрібно визначити причину поломки. Ось кілька кроків, які ви можете зробити самостійно:

 • Перевірка рівня фреону: Відсутність холоду часто пов’язана з тим, що фреон – холодоагент – витік із системи. В машині є спеціальні оглядові віконця, через які можна побачити, чи циркулює фреон. Якщо бачите бульбашки, а не однорідний колір – рівень фреону низький. Але будьте обережні, не намагайтеся самостійно заправляти систему – це справа для фахівців.
 • Візуальний огляд: Огляньте компресор, радіатор кондиціонера, шланги та трубки на наявність видимих пошкоджень – тріщин, слідів корозії або олії.
 • Перевірка датчиків: Деякі моделі автомобілів оснащені датчиками тиску або температури фреону. Якщо датчик несправний, система кондиціонування може працювати неправильно. (Для перевірки датчиків знадобляться спеціальні прилади, тому за цим краще звернутися до електрика)
 • Прослухайте роботу кондиціонера: Скреготіння або інші сторонні шуми можуть вказувати на знос компресора або муфти компресора.

3. Відремонтувати кондиціонер: від простого до складного

Залежно від виявленої несправності, можна виконати самостійний ремонт або звернутися до фахівців:

   • Заправка фреону: Як вже зазначалося, заправку краще довірити професіоналам на СТО. Вони мають необхідне обладнання, щоб точно визначити кількість фреону та безпечно виконати роботу.
   • Заміна дрібних деталей: Якщо виявили незначні пошкодження шлангів або трубок, їх можна замінити самостійно за наявності мінімального набору інструментів та відповідних запчастин.
   • Ремонт або заміна компресора, радіатора чи датчиків: Ці роботи потребують спеціальних знань та обладнання. Краще звернутися до кваліфікованого автомеханіка чи майстра з ремонту кондиціонерів.

Важливо! Не намагайтеся самостійно ремонтувати складні компоненти, адже неправильне втручання може призвести до ще серйозніших поломок.

4. Корисні поради щоб відремонтувати кондиціонер:

   • Регулярне обслуговування: Не чекайте на поломку, щоб звернути увагу на кондиціонер. Рекомендується проводити огляд системи хоча б раз на рік, а за можливості – перед початком кожного спекотного сезону. Під час огляду фахівець перевірить рівень фреону, стан фільтрів, очистить радіатор від бруду та пилку, що накопичився, перевірить герметичність системи.
   • Не використовуйте кондиціонер на повну потужність тривалий час: Різкий перепад температур між салоном та вулицею створює додаткове навантаження на систему. Вмикайте кондиціонер заздалегідь і поступово знижуйте температуру. Для комфорту достатньо різниці у 5-7 градусів із зовнішньою температурою.
   • Не вмикайте кондиціонер при дуже низькій температурі зовнішнього повітря: Якщо на вулиці менше +5°C, використання кондиціонера може призвести до обмерзання випарника та виходу з ладу системи.
   • Міняйте салонний фільтр: Забитий фільтр знижує ефективність роботи кондиціонера та може стати причиною неприємного запаху в салоні. Мі
   • Міняйте салонний фільтр. Забитий фільтр знижує ефективність роботи кондиціонера та може стати причиною неприємного запаху в салоні. Міняйте салонний фільтр відповідно до рекомендацій виробника вашого авто, зазвичай раз на рік або частіше, якщо експлуатуєте машину в запилених умовах.
   • Користуйтеся функцією рециркуляції повітря. Особливо корисно вмикати цю функцію, коли їдете містом або задимленою трасою. Це допоможе уникнути попадання в салон пилку, пилу та неприємних запахів ззовні. Але не зловживайте – через певний час перемикайтеся на режим подачі свіжого повітря, щоб уникнути накопичення вологи та появи неприємного запаху всередині системи кондиціонування.

5. Висновки: будьте холоднокровні у вирішенні питань з кондиціонером

За допомогою цієї статті та ваших спостережень за роботою кондиціонера ви зможете самостійно діагностувати більшість неисправностей, відремонтувати кондиціонер. Дрібні проблеми можна усунути власними руками, але для складного ремонту краще звернутися до фахівців.

Пам’ятайте: своєчасна діагностика та профілактика допоможуть заощадити кошти на дорогому ремонті в майбутньому. А головне – забезпечать вам прохолодний комфорт у салоні вашого автомобіля протягом довгих років.

З повагою, досвідчений фахівець з ремонту автомобільних кондиціонерів в ТІР СЕРВІС ПОЛТАВА

Ми гарантуємо якісний ремонт автокондиціонерів вашого автомобіля!
Merсedes-Benz, Volvo, Daf, Man, Renault, Iveco, Scania – це інвестиція в безпеку, комфорт та довговічність вашого авто!
ТОВ “ТІР СЕРВІС ПОЛТАВА“:
Телефони:
+38 (095) 60 454 60
+38 (068) 60 454 60
+38 (093) 60 454 60
+38 (073) 60 454 60
Телефон довіри:
+38 (099) 77 668 05
Email: admin@tirservicepoltava.com
Адреси:
м. Полтава: вул. Заводська, 3, м. Полтава, Полтавська область, 36000
м. Решетилівка: вул. Полтавська, 100а, м. Решетилівка, Полтавська область, 38400
с. Супрунівка: 331 км автодороги Київ – Харків, с. Супрунівка, Полтавська область, 38714

Більше інформації про Ремонт автокондиціонерів

Ремонт систем кондиціонування

Ремонт систем кондиціонування
Послуги з ремонту обслуговування вантажівок Merсedes-Benz, Volvo, Daf, Man, Renault, Iveco, Scania, причепів, спецтехніки

Posted Under: Ремонт автокондиціонерів