Проточка гальмівного барабану – токарні роботи

Проточка гальмівного барабану Mercedes-Benz, Volvo, DAF, MAN, Renault, Iveco, Scania у Полтаві. ☎ 095 6045460, 068 6045460.

Проточка гальмівного барабану – яка мета?

Гальмівний барабан — це основний елемент гальмівної системи барабанного типу, який використовується для уповільнення обертання коліс автомобіля під час гальмування. Він складається з порожнистого циліндра, закритого з одного боку, що прикріплюється до маточини колеса та притискається колісним диском до маточини.

Гальмівний барабан працює шляхом притискування гальмівних колодок до внутрішньої поверхні барабана, що призводить до зменшення швидкості обертання колеса. Це дозволяє автомобілю зупинитися або утримуватися на одному місці. Барабанні гальма є популярним вибором для вантажних автомобілів, рідше — легкових машин та мотовсюдиходів.

Головні переваги гальмівних барабанів полягають у тому, що вони не виділяють багато тепла, що робить їх порівняно дешевими та безпечними. Крім того, вони можуть бути легко регульовані та підтримуватися під час експлуатації.

Однак, гальмівні барабани також мають свої недоліки. Наприклад, вони можуть підлягати корозії, що може бути запобігнуто застосуванням невеликої кількості графітного мастила на поверхні, які контактують з металом. Крім того, вони можуть виходити з ладу через надмірний вихід поршня, обрив гальмівної пружини, неправильне регулювання гальмівних колодок або потрапляння сторонніх предметів до барабана.

У цілому, гальмівні барабани є важливою деталлю гальмівної системи автомобіля, що забезпечує безпеку та стабільність руху.

Проточка гальмівного барабану

Проточка гальмівного барабана має на меті відновлення його робочої поверхні та усунення дефектів, що виникли в процесі експлуатації. Основні цілі проточки барабана:

1. Видалення нерівностей та заглибин на внутрішній поверхні барабана, які можуть виникати через нерівномірний знос гальмівних колодок або перегрів. Це дозволяє забезпечити рівномірний контакт колодок з барабаном для ефективного гальмування.

2. Відновлення діаметра барабана до номінального значення, вказаного виробником. Зменшення діаметра через знос може призвести до зниження ефективності гальм. Проточка дозволяє повернути барабану початкові розміри.

3. Видалення корозії та іржі з внутрішньої поверхні барабана. Корозія може спричиняти нерівномірний знос колодок та знижувати ефективність гальмування. Проточка очищає поверхню від продуктів корозії.

4. Підготовка поверхні барабана для встановлення нових гальмівних колодок. Після проточки на поверхні утворюється рівномірна шорсткість, що забезпечує краще зчеплення з новими колодками.

Таким чином, проточка гальмівного барабана є важливою операцією технічного обслуговування, що дозволяє відновити його робочі характеристики та забезпечити ефективне та безпечне гальмування автомобіля.

Причини проточки гальмівного барабана

Основні причини, які можуть вимагати проточки гальмівного барабана включають:

1. Корозія: Корозія може вплинути на поверхню гальмівного барабана, що може призвести до зниження ефективності гальмування та потреби у проточці для відновлення поверхні.
2. Відкладення: Відкладення на поверхні барабана, такі як абразив або інші забруднення, можуть вплинути на роботу гальмівної системи та вимагати проточки для очищення.
3. Недостатньо щільне прилягання колодок: Якщо гальмівні колодки не прилягають достатньо щільно до поверхні барабана, це може призвести до неефективного гальмування та потреби у проточці для відновлення контакту.
4. Потрапляння сторонніх предметів: Якщо в барабан потрапляють сторонні предмети, такі як камінчики або інші тверді предмети, це може пошкодити поверхню та вимагати проточки для видалення пошкоджень.

Отже, проточка гальмівного барабана може бути необхідною для виправлення цих проблем та забезпечення оптимальної роботи гальмівної системи автомобіля.

Які ознаки показують, що гальмівний барабан потребує проточки

Ознаки, які можуть вказувати на необхідність проточки гальмівного барабана, включають:

1. Збільшення гальмівного шляху: Якщо гальмівний шлях збільшується, це може бути ознакою зносу гальмівних колодок або барабану, що потребує проточки для відновлення поверхні.
2. Педаль гальма провалюється або вібрує: Якщо педаль гальма провалюється або вібрує під час гальмування, це може бути ознакою зносу гальмівних колодок або барабану, що потребує проточки для відновлення контакту.
3. Гальма спрацьовують з відставанням: Якщо гальма спрацьовують з відставанням, це може бути ознакою зносу гальмівних колодок або барабану, що потребує проточки для відновлення ефективності гальмування.
4. Плями гальмівної рідини на дорозі біля колеса: Якщо на дорозі біля колеса з’являються плями гальмівної рідини, це може бути ознакою протікання магістралі, сальника або циліндра, що потребує герметизації та проточки для відновлення системи.
5. Недостатньо щільне прилягання колодок: Якщо гальмівні колодки не прилягають достатньо щільно до поверхні барабана, це може бути ознакою зносу або корозії, що потребує проточки для відновлення контакту.
6. Виставлення неправильного вільного ходу педалі гальма: Якщо педаль гальма не має правильного вільного ходу, це може бути ознакою зносу або корозії гальмівної системи, що потребує проточки для відновлення функції.
7. Тряска та вібрації при гальмуванні: Якщо під час гальмування автомобіль трясе або вібрує, це може бути ознакою зносу або корозії гальмівної системи, що потребує проточки для відновлення функції.

Ці ознаки можуть вказувати на необхідність проточки гальмівного барабана для відновлення ефективності гальмування та забезпечення безпеки на дорозі.

Як виконується проточка гальмівного барабану?

Проточка гальмівного барабану — це процедура, що полягає в очищенні та відновленні поверхні гальмівного барабану від корозії та відкладень, що можуть вплинути на ефективність гальмування автомобіля. Під час проточки гальмівного барабану використовується спеціальне обладнання, яке рівномірно обробляє внутрішню поверхню барабана, забезпечуючи гладку та чисту поверхню для контакту з гальмівними колодками.

Процес проточки гальмівного барабану має наступні кроки:

1. Очищення поверхні: Початково відбувається очищення внутрішньої поверхні барабана від корозії та інших забруднень.
2. Проточка: Спеціальне обладнання виконує обробку внутрішньої поверхні барабана, забезпечуючи рівномірність та гладкість поверхні.
3. Відновлення геометрії: Проточка також допомагає відновити правильну геометрію барабана, що є важливим для оптимальної роботи гальмівної системи.

Які фахівці можуть виконувати проточку гальмівного барабана

Проточку гальмівного барабана виконують фахівці токарного цеху, які мають необхідну кваліфікацію та досвід:

 • Вони можуть проточити барабан, підібрати і наклепати накладки необхідного ремонту на колодки в найкоротші терміни.
 • Проточка барабана дозволяє відновити його поверхню та забезпечити мінімальний зазор між барабаном і гальмівними колодками після їх заміни.
 • Фахівці оцінюють масштаби пошкодження гальмівного барабана та виконують проточку для відновлення його поверхні.

Таким чином, проточку гальмівного барабана можуть виконувати лише кваліфіковані спеціалісти токарного цеху, які мають необхідні знання, обладнання та досвід для якісного відновлення поверхні барабана. Це дозволяє підвищити ефективність гальмівної системи автомобіля та забезпечити безпеку руху.

Висновок: Проточка гальмівного барабану

Проточка гальмівного барабану – це процес зняття тонкого шару металу з поверхні барабана для відновлення його рівності та усунення задирок, тріщин та інших пошкоджень. Це може бути необхідне, якщо гальмівні колодки зношені нерівномірно або якщо на барабані з’явилися глибокі задирки або тріщини.

Переваги проточки гальмівного барабану:

 • Покращує гальмування: Рівна поверхня барабана забезпечує більш рівномірне прилягання гальмівних колодок, що покращує ефективність гальмування.
 • Збільшує термін служби гальмівних колодок: Рівна поверхня барабана зменшує знос гальмівних колодок, що продовжує термін їх служби.
 • Підвищує безпеку: Ефективні гальма є життєво важливими для безпеки дорожнього руху, тому проточка барабана може допомогти запобігти аваріям.
 • Економія коштів: Проточка барабану може бути дешевшою, ніж його заміна, especially if the damage is not too severe.

Недоліки проточки гальмівного барабану:

 • Зменшує товщину барабана: Кожна проточка знімає трохи металу з барабана, тому з часом його товщина може стати недостатньою.
 • Не підходить для глибоких пошкоджень: Якщо на барабані є глибокі тріщини або інші серйозні пошкодження, проточка може бути небезпечною.
 • Потребує спеціального обладнання: Проточка барабана повинна виконуватися кваліфікованим фахівцем з використанням спеціального обладнання.

Важливо зазначити, що рішення про те, чи проточити гальмівний барабан, має прийматися кваліфікованим автомеханіком. Автомеханік огляне барабан і визначить, чи є проточка безпечним та ефективним способом усунення пошкоджень.

Ось декілька порад, як продовжити термін служби гальмівних барабанів:

 • Регулярно перевіряйте товщину гальмівних колодок.
 • Використовуйте якісні гальмівні колодки.
 • Не перевантажуйте транспортний засіб.
 • Уникайте різкого гальмування.
 • Своєчасно проводьте ремонт гальмівної системи.

Дотримуючись цих порад, ви можете допомогти зберегти гальмівні барабани вашого транспортного засобу в належному стані та запобігти дороговартісному ремонту.

Записатися на послугу: Корзина зчеплення проточка в ТІР Сервіс Полтава можна за телефоном:

+38 (095) 60 454 60
+38 (068) 60 454 60
+38 (093) 60 454 60
+38 (073) 60 454 60

або онлайн на нашому сайті  Послуги зварювання металів будь-якої складності в Полтаві  з ТІР Сервіс Полтава!

Додаткові переваги ТІР Сервіс Полтава: Проточка гальмівного барабану

Окрім вищезазначених переваг проточки гальмівного барабану, ТІР Сервіс Полтава пропонує ряд додаткових корисних послуг, які роблять наш сервіс кращим вибором для вас:

1. Професійна діагностика:

 • Перед початком проточки гальмівного барабану наші кваліфіковані автомеханіки проведуть ретельну діагностику гальмівної системи вашого автомобіля, щоб визначити ступінь зношення барабана та необхідність інших ремонтних робіт.
 • Ми використовуємо сучасне обладнання та методи діагностики для точного визначення стану гальмівної системи.
 • Завдяки точній діагностиці ми зможемо запропонувати вам оптимальне рішення проблеми та максимально економний варіант ремонту.

2. Використання якісних запчастин:

 • При проточці гальмівного барабану ми використовуємо лише високоякісні запчастини та матеріали, які відповідають найсуворішим стандартам якості.
 • Це гарантує, що відреставрований гальмівний барабан буде міцним, довговічним та стійким до зносу.
 • Ми не використовуємо дешеві аналоги або запчастини сумнівної якості, які можуть призвести до повторного пошкодження барабана або проблем з гальмами.

3. Контроль якості:

 • На всіх етапах проточки гальмівного барабану ми проводимо суворий контроль якості, щоб гарантувати, що робота буде виконана на найвищому рівні.
 • Ми використовуємо сучасні методи контролю, такі як вимірювання товщини стінки барабана, візуальний огляд та інші методи.
 • Контроль якості гарантує, що відреставрований гальмівний барабан буде відповідати всім вимогам безпеки та надійності.

4. Гарантія:

 • Ми впевнені в якості наших послуг, тому надаємо гарантію на проточку гальмівного барабану.
 • Це означає, що ви можете бути впевнені, що ваша робота буде виконана професійно та прослужить вам довго.
 • Якщо протягом гарантійного терміну виникнуть будь-які проблеми з відреставрованим гальмівним барабаном, ми безкоштовно їх усунемо.

5. Досвід та знання:

 • Наші автомеханіки мають багаторічний досвід роботи з проточкою гальмівних барабанів та володіють знаннями всіх нюансів цієї складної процедури.
 • Ми постійно оновлюємо свої знання та навички, щоб бути в курсі останніх розробок у цій галузі.
 • Ми можемо дати вам кваліфіковану консультацію з будь-яких питань, пов’язаних з гальмівною системою вашого автомобіля.

6. Індивідуальний підхід:

 • Ми до кожного клієнта ставимося з повагою та увагою.
 • Ми уважно вислухаємо ваші проблеми та запропонуємо оптимальне рішення, яке буде відповідати вашим потребам та бюджету.
 • Ми будемо тримати вас в курсі ходу роботи та відповідати на всі ваші запитання.

Звертайтеся до ТІР Сервіс Полтава, якщо вам потрібна якісна та професійна проточка гальмівного барабану!

Ми будемо раді допомогти вам зберегти ваші гальма в належному стані та забезпечити вашу безпеку на дорозі!

Часті питання і відповіді: Проточка гальмівного барабану

Чому потрібна проточка гальмівного барабану?

Проточка гальмівного барабану необхідна для відновлення правильної форми і поверхні барабану, яка забезпечує оптимальний контакт гальмівних колодок із барабаном. З часом барабани можуть зноситися або вкриватися нерівностями, що погіршує ефективність гальмування.

Як відбувається процес проточки гальмівного барабану?

Процес проточки гальмівного барабану включає використання спеціального токарного верстата для зняття тонкого шару металу з поверхні барабана. Це дозволяє відновити рівність поверхні і позбавити барабан від нерівностей.

Які переваги має проточка гальмівного барабану?

Проточка гальмівного барабану дозволяє підвищити ефективність гальмування, оскільки забезпечує кращий контакт гальмівних колодок з поверхнею барабана. Це також допомагає підвищити тривалість служби гальмівних компонентів.

Як часто потрібно проводити проточку гальмівного барабану?

Частота проточки гальмівного барабану залежить від інтенсивності експлуатації автомобіля. Зазвичай цей процес рекомендується виконувати при заміні гальмівних колодок або при виявленні ознак зносу або нерівностей на поверхні барабана.

Чи можна самостійно виконати проточку гальмівного барабану?

Проточка гальмівного барабану вимагає спеціального обладнання і навичок. Рекомендується довірити цей процес кваліфікованим майстрам в автомобільному сервісному центрі для забезпечення безпеки та якісного виконання робіт.

Де проточка корзини зчеплення в Полтаві?

Відповідь: ТОВ “ТІР СЕРВІС ПОЛТАВА“ Послуги зварювання металів будь-якої складності.

Телефони:
+38 (095) 60 454 60
+38 (068) 60 454 60
+38 (093) 60 454 60
+38 (073) 60 454 60

 

Більше інформації про Послуги зварювання металів будь-якої складності

Професійна заміна рульових тяг для вантажівок Mercedes-Benz, Volvo, DAF, MAN, Renault, Iveco, Scania у Полтаві. Кращий сервіс та якісні запчастини. Звертайтеся за номерами ☎ 095 6045460, 068 6045460.

Стенд розвалу сходження для причепів Merсedes-Benz, Volvo, Daf, Man, Renault, Iveco, Scania, спецтехніки в Полтаві ТІР Сервіс ☎ 095 6045460

Проточка гальмівного барабану

 

 

 

Posted Under: Роботи зі зварювання металів