Капітальний і поточний ремонт двигуна вантажівки: яка різниця.

Капітальний і поточний ремонт двигуна

В чому полягає капітальний і поточний ремонт двигуна вантажівки

Капітальний поточний ремонти двигуна вантажівки відрізняються за обсягом та складністю виконуваних робіт. Капітальний ремонт передбачає повне розбирання та відновлення всіх вузлів і деталей двигуна, включаючи поршневу групу, блок циліндрів, головку блока циліндрів, кривошипно-поршневий механізм, систему змішування палива тощо.
Це найбільш трудомісткий та коштовний вид ремонту, який зазвичай проводять після великої кількості пробігу або серйозних поломок. З іншого боку, поточний ремонт зазвичай обмежується виконанням робіт з ремонту окремих складових частин двигуна, таких як заміна ущільнень, клапанів, системи охолодження або обслуговування системи змазування. Це менш об’ємний і витратний вид ремонту, який здійснюється для підтримання робочого стану двигуна та запобігання виникненню серйозних поломок.

При яких обставинах проводять капітальний і поточний ремонт двигуна

Капітальний і поточний ремонти двигуна проводяться в залежності від стану та технічного стану двигуна, а також від експлуатаційних умов вантажівки.

Капітальний ремонт зазвичай проводять у таких випадках:

 1. Після досягнення двигуном певного пробігу, коли відбувається знос важливих деталей або вузлів.
 2. При виявленні серйозних поломок, таких як поламання поршневої групи, тріщини у блоках циліндрів, обшарпаний вал колінчастого вала тощо.
 3. У випадку неефективного ремонту на попередній стадії або після неправильної експлуатації, що призвела до загострення проблем.

Поточний ремонт може бути необхідним у таких випадках:

 1. При виявленні малих дефектів або зносу, які можна виправити швидко і без значних витрат.
 2. Регулярне технічне обслуговування, включаючи заміну масла, фільтрів, регулювання клапанів тощо.
 3. Для попередження можливих поломок або збереження робочого стану двигуна в гарному стані.

Капітальний і поточний ремонт двигуна вантажівки – яка різниця

Капітальний ремонт двигуна вантажівки відрізняється від поточного ремонту наступним чином:

1. Терміни виконання: Капітальний ремонт є масштабнішим і часто вимагає більшого часу на виконання, оскільки він включає заміну більшої кількості деталей, а також можливе збирання і розбирання двигуна. Поточний ремонт, натомість, може бути виконаний за короткий термін, оскільки він включає заміну лише невеликої кількості деталей.

2. Вартість: Капітальний ремонт двигуна вантажівки зазвичай коштує більше, ніж поточний ремонт, оскільки він включає заміну більшої кількості деталей. Наприклад, капітальний ремонт двигуна вантажівки може коштувати умовно від 7825 до 10425 гривень.

3. Складність робіт: Капітальний ремонт двигуна вантажівки вимагає більшої кількості робіт, оскільки він включає заміну більшої кількості деталей, а також можливе збирання і розбирання двигуна. Поточний ремонт, натомість, може бути менш складним, оскільки він включає заміну лише невеликої кількості деталей.

У загальному, капітальний ремонт двигуна вантажівки є більш масштабним і дорогим, ніж поточний ремонт, але він може допомогти продовжити життя двигуна. Поточний ремонт, натомість, може бути виконаний за короткий термін і коштувати менше, але він може не забезпечити таку ж тривалість експлуатації двигуна.

Які роботи входять до капітального ремонту двигуна вантажівки.

Капітальний ремонт двигуна вантажівки включає наступні роботи:

 1. Заміна фільтрів: При зниженні рівня потужності і тяги, а також при видачі нехарактерних звуків і шумів, потрібно замінити фільтри, інакше зітруться гільзи циліндрів і поршнів.
 2. Розточування блоку циліндрів: Ця робота допомагає відновити частковий знос робочих поверхонь циліндрів.
 3. Шліфування головки блоку циліндрів і колінчастого вала: Це допомагає відновити робото здатність цих деталей, які зазнали зносу.
 4. Ремонт вала: Відремонтують вал, якщо він потребує ремонту.
 5. Заміна деталей: Під час капітального ремонту двигуна вантажівки можуть бути замінені деталі, такі як клапани, розподільчий вал, гідро компенсатори, і в окремих випадках – сідла клапанів.
 6. Перевірка і ремонт систем: Під час капітального ремонту двигуна вантажівки можуть бути перевірені і ремонтовані ходова система і інші системи, такі як система охолодження, система мастила та інші.
 7. Виправлення тріщин і викривлень: Фахівці можуть виправляти тріщини і викривлення блоку управління, щоб забезпечити роботоздатність двигуна.
 8. Заміна запчастин: При необхідності можуть бути замінені запчастини, такі як поршні, гільзи циліндрів, клапани, розподільчий вал та інші деталі.
 9. Перевірка і ремонт ГРМ: Під час капітального ремонту двигуна вантажівки можуть бути перевірені і ремонтовані системи ГРМ, такі як ремені і ланцюги.
 10. Перевірка і ремонт системи охолодження: Під час капітального ремонту двигуна вантажівки можуть бути перевірені і ремонтовані системи охолодження, такі як радіатор, конденсатор та інші деталі.

Які частини потребують заміни під час капітального ремонту двигуна вантажівки

 • Заміна зношених деталей
 • Діагностика та візуальний огляд вузлів для виявлення деформацій та тріщин
 • Заміна клапанів
 • Заміна розподільчого вала
 • Заміна гідрокомпенсаторів
 • Заміна сідла клапанів
 • Заміна запчастин, таких як поршні, гільзи циліндрів, клапани, розподільчий вал
 • Заміна електричних систем, таких як система запалювання, система світлотехніки
 • Заміна трансмісії, такої як коробка передач, диференціал

Ці заміни можуть бути виконані за допомогою оригінальних запчастин, щоб забезпечити надійність та довговічність двигуна.

Які роботи входять до поточного ремонту двигуна вантажівки.

 • Діагностика: Виявлення потенційних проблем та профілактичне обслуговування для запобігання майбутнім неполадкам
 • Заміна або ремонт окремих вузлів силового агрегату: Заміна або ремонт деталей, таких як сторонні шуми під час роботи, виражене падіння потужності, перебої в роботі, неритмічність
 • Обслуговування систем: Перевірка і ремонт систем, таких як система охолодження, система мастила
 • Обслуговування електронних систем: Перевірка і ремонт електронних систем, таких як система керування двигуном, система керування трансмісією

Ці роботи допомагають зберегти працездатність двигуна вантажівки та запобігають майбутнім неполадкам.

Які запасні частини для двигуна вантажівки потребують заміни під час поточного ремонту.

 • Фільтри: Заміна фільтрів допомагає відновити частковий знос робочих поверхонь циліндрів
 • Зубчасті колеса: Заміна зубчастих коліс допомагає відновити роботоздатність механізму кривої форми
 • Система охолодження: Заміна деталей системи охолодження допомагає відновити роботоздатність цієї системи
 • Електронні системи: Заміна деталей електронних систем, таких як система керування двигуном, система керування трансмісією, допомагає відновити роботоздатність цієї системи

Ці заміни допомагають зберегти працездатність двигуна вантажівки та запобігають майбутнім неполадкам.

Під час поточного ремонту двигуна вантажівки важливо звертати увагу на заміну ключових запасних частин, таких як фільтри, зубчасті колеса, деталі системи охолодження, електричні та електронні системи, трансмісію, гальмівну систему, елементи зовнішнього та внутрішнього вигляду. Ці заміни допомагають підтримувати ефективність та надійність роботи двигуна, запобігають виникненню серйозних проблем та забезпечують безперебійну роботу вантажівки. Регулярне обслуговування та заміна запасних частин під час поточного ремонту допомагають продовжити термін служби та забезпечити безпеку під час експлуатації вантажівки.

Часті питання і відповіді

Які роботи включає капітальний ремонт двигуна вантажівки?

Капітальний ремонт двигуна вантажівки може включати заміну фільтрів, розточування блоку циліндрів, шліфування головки блоку циліндрів, ремонт вала, заміну деталей та перевірку і ремонт різних систем.

Які запасні частини потрібно замінити під час капітального ремонту двигуна вантажівки?

Під час капітального ремонту двигуна вантажівки можуть бути замінені такі запасні частини, як клапани, розподільчий вал, гідрокомпенсатори, сідла клапанів, поршні, гільзи циліндрів та інші деталі.

Які роботи включає поточний ремонт двигуна вантажівки?

Поточний ремонт двигуна вантажівки може включати діагностику, заміну або ремонт окремих вузлів силового агрегату, обслуговування різних систем, електричних та електронних систем, трансмісії, гальмівної системи, елементів зовнішнього та внутрішнього вигляду.

Які запасні частини потрібно замінити під час поточного ремонту двигуна вантажівки?

Під час поточного ремонту двигуна вантажівки можуть бути замінені такі запасні частини, як фільтри, зубчасті колеса, деталі системи охолодження, електричні та електронні системи, трансмісія, гальмівна система, елементи зовнішнього та внутрішнього вигляду.

Де роблять капітальний і поточний ремонт двигуна?

Відповідь: ТОВ “ТІР СЕРВІС ПОЛТАВА: Ремонт двигунів усіх типів

Телефони:
+38 (095) 60 454 60
+38 (068) 60 454 60
+38 (093) 60 454 60
+38 (073) 60 454 60

 

Якісний Ремонт двигунів усіх типів!

Merсedes-Benz, Volvo, Daf, Man, Renault, Iveco, Scania – це інвестиція в безпеку, комфорт та довговічність вашого авто! ТОВ “ТІР СЕРВІС ПОЛТАВА

Більше інформації про Ремонт двигунів усіх типів

Ремонт двигунів

Ремонт двигунів: дизельного, бензинового в Полтаві. Доступна ціна. Терміново ремонт двигуна ТІР Сервіс ☎ 095 60 454 60, ☎ 068 60 454 60

Ремонт двигунів

Posted Under: Ремонт двигуна